יום שבת, 18 ביולי 2015

מתכון לחלה

מתכון לחלה

הגיע סוף השבוע, וגם אתם מעוניינים ליהנות מחלה שהכנתם בעצמכם? במאמר זה תוכלו להגשים חלום. כאן נלמד כיצד להגשים מתכון לחלה ביעילות ובקלות. מתכון זה ישמש אתכם להכנת חלה בודדת או מקבץ של חלות לבחירתכם.

המצרכים:

2 כפות מלח

7 כוסות ו- 2 כפות קמח

2 כפות מלאות של שמרים יבשים: כל כף מכילה הרבה חומר

1/4 כוס סוכר

1/2 כוס שמן

2 ביצים

כוס ו 3/4 כוס מים.

בסיום ההכנה בלבד, ולפני החימום, נוסיף לבצק תכולת ביצה שבורה, מעורבבת עם כף מים.

אופן ההכנה:

לוקחים מיקסר חשמלי עם קערה ושופכים אליה את המלח, ומעליו את הקמח. לאחר מכן יש לשפוך את שאר מרכיבי הבצק, כלומר ללא הביצה השבורה עם המים. במיקסר זמן הערבול 5-7 דקות, ובלישה ידנית כ 10 דקות במקרה שלשים לאט. לישה מהירה יכולה להתבצע גם תוך 5 דקות, זה תלוי במומחיות ובניסיון של עובד המטבח. מניחים לבצק ללא כל פעולה במשך 5 דקות על מנת שיהיה גמיש יותר וקל יותר לעבודה בהמשך. לאחר מכן יש ללוש עוד דקה נוספת, לכסות בשקית ניילון ולהתפיח כשעה עגולה.

לאלו מכם המעוניינים בחלה שלמה, יש ליצור אליפסה גדולה מהבצק, להבריש אותה עם הביצה השבורה והמים, לכסות בשקית ניילון ולהתפיח עד לגודל של פי 1.5 מהתערובת. לאחר מכן יש להכניס לתנור 220  מעלות כלי מתכת עם מים חמים ולהניח בתחתית התנור. זה יסייע בתפיחת הלחם תוך כדי האפייה. לאחר מכן יש להכניס את החלה שיצרתם לתבנית ולאפות 20-25 דקות.

לאלו מכם המעוניינים במספר חלות, יש לבצוע את התערובת שיצרתם לשניים, כל חצי לבצוע גם כן לשניים, וכל חלק שבצעתם, לבצוע שוב ל 2, כך שיתקבלו 8 חלקים סימטריים. יש ליצור מהם 8 מלבנים, ולגלגל אותם כל שייווצרו גלילים המזכירים גלילים של גבינות הנמכרות במעדניות. יש לחלק לזוגות את הגלילים, אחד מהם לסגור לצורת עיגול ואת השני להכניס לתוכו, ולקלוע אותם. כל זוג קלוע ייטבל בביצה השבורה עם המים, ויותפח עד לפי 1.5 מגודלו. לאחר מכן יש להכין תנור 220 מעלות עם כלי מתכת עם מים חמים שיונח בתחתית שלו כדי לבצע תפיחה באמצעות האדים. מעליו, בקומה העליונה של התנור יש להוסיף את התבנית עם החלות ולאפות 20-25 דקות.

אין תגובות:

פרסום תגובה

שים לב: רק חברים בבלוג הזה יכולים לפרסם תגובה.