יום שלישי, 16 במאי 2017

בחירת סט אבזור למטבח

בכל פעם שאתם נעמדים לבשל או לטגן במטבח צצות השאלות הקבועות: למה אין לי X? אם היה לי Y הייתי יכול לייעל את תהליך Z. הכיור כל כך מלוכלך. אם רק היה לי Y1 פעולה Z1 הייתה מאד קלה עכשיו. במקום לתהות עם עצמכם "מה היה קורה אם", פעלו לרכישת המוצרים שאתם ידועים כי הם חיוניים לתחזוקת המטבח שלכם.

מצקות וכלי חלוקה

החברים הכי טובים שלכם במטבח. בימים שאתם לא צריכים לבשל, כי בישלתם ביום האתמול, או ביום שלפניו, מזיגת האוכל נעשית אך ורק באמצעותם. זה יעיל יותר ממזלג או כף, וגורם לצלחת להתמלא במהירות וביעילות. בדרך כלל, מצקות וכלי חלוקה מגיעים באריזה אחת הכוללת את "השילוש הקדוש":

מצקת – הכף העמוקה, ללא כל תוספות.
מצקת סינון – כף עמוקה אחרת, באותה צורה, אך על הראש שלה יש חרירי-סינון.
כף רידוד – כף בצורת משולש שנועדה לרדד תערובות בישול.

הכלים ניתנים לרכישה בגרסה מתכתית (כף הרידוד חדה) או בגרסת עץ (כף הרידוד אינה חדה). על פי רוב, אך לא תמיד, כל כף או מצקת בשלישייה הזו מגיעה עם חור תלייה בקצה הידית להעמדה על מסמר בקיר.

מגב קטן

החבר הטוב ביותר שלכם בניקוי הכיור. מכירים את הזמנים של אחרי האוכל, כשהכיור מתכסה בשיירי קטניות? אם נמאס לכם להתעטף בכפפות גומי ולעשות בגפכם את העבודה השחורה, תנו למגב לעשות זאת בשבילכם, ולטאטא לכם את השיירים למסנן הכיור, אותו ניתן לרוקן לפח.

משולש כיור

עוד מכשיר שימושי המהווה אביזר נפוץ למטבח. את המשולש ניתן למקם באחד הקצוות של הכיור, ואליו יש לרוקן את הכלים המלוכלכים שלכם. שטיפת המשולש במים בעקבות הפעולה גורמת לו לסנן את המים מהלכלוך.

מסנן כיור לחור הניקוז

אם בדקתם את המסנן בדירה החדשה, והוא עושה רושם של מסנן ישן ומחליד, אל תשתהו. קנו מסנן חדש. כמות דגמי הכיורים בישראל מועטה ממה שאתם חושבים, וצילום טוב של הכיור שיש לעם בבית יכול לעזור לדיילי חנות המטבח למצוא את המסנן שאתם צריכים עבורו. 
עוד על בחירת סט כלי מטבח ניתן למצוא כאן!

אין תגובות:

פרסום תגובה

שים לב: רק חברים בבלוג הזה יכולים לפרסם תגובה.